مقاله بهره برداری از سیستم های قدرت(۴)+شبیه سازی مقاله با نرم افزار مطلب+ترجمه

موضوع مقاله
توزیع بار اقتصادی (ED) با در نظر گرفتن
ظرفیت  توان راکتیو ژنراتورها
Optimal Load Dispatch based on Generator
Reactive Capability Curve
شبیه سازی مقاله با نرم افزار مطلب+ترجمه

چکیده:

برنامه های توزیع بار اقتصادی معمول پاسخی را برای بهره برداری بهینه بر حسب توان اکتیو می دهند و برداشتی از توان راکتیو مورد نیاز برای تأمین و نگهداری ولتاژهای سیستم و به دست آوردن جریان عبوری از امپدانس های سیستم نمی دهند . بنابراین شرکت های تولیدی چندین حالت بهره برداری را بر مبنای یک توان اکتیو مشخص در پیش رو دارند.

از طرفی حفظ توان راکتیو در یک سطح حداقلی برای حفظ ولتاژ سیستم و جلوگیری از آسیب دیدن تجهیزات لازم است که این سطح به طور سنتی در یک ضریب قدرت ثابت با قضاوت بهره بردار به دست می آید.

از سوی دیگر با مقررات زدایی و به وجود آمدن تجدید ساختار رقابت بین شرکت ها بیشتر شده و آنها نسبت به هزینه های تولید و توزیع توان راکتیو حساس شده اند و تمایلی به فراهم کردن توان راکتیو برای یک شبکه بدون جبران سازی ندارند.

 در مراجع این مقاله روش های تعیین هزینه توان راکتیو و توزیع اقتصادی آن آمده اما این مقالات توزیع اقتصادی توان اکتیو و راکتیو را به صورت همزمان انجام نداده اند و هزینه توان راکتیو را به صورت از دست دادن سود در اثر تولید نکردن توان اکتیو بیان کرده اند. اما در این مقاله روشی برای توزیع اقتصادی همزمان بار اکتیو و راکتیو ارایه می شود که علاوه بر نکات گفته شده، مزایای دیگری هم دارد و در ادامه بیان می گردد.

بهینه کردن تولید توان اکتیو و راکتیو با هم تنها یک توسعه ساده از بهینه سازی توان اکتیو نیست و رابطه بین این دو با استفاده از منحنی قابلیت راکتیو ژنراتور بیان می شود.

حمایت از شما خریدار محترم :

۱ نظر

  • ali says

    سلام
    مقاله ی ذکر شده در کدام ژورنال چاپ شده ؟
    آیا خود فایل متلب و پاورپوینت مقاله نیز در این پست موجود است ؟
    با تشکر

در صورتی که هر گونه سوال و یا نظری در مورد این فایل دارید از این فرم استفاده کنید. توجه داشته باشید که مسئولیت پشتیبانی هر فایل بر عهده‌ی فروشنده فایل است. سوال شما مستقیما به فروشنده فایل ارسال خواهد شد. زمان پاسخگویی بستگی به زمان ارسال پاسخ از سمت فروشنده دارد.

ضروری

ضروری


محصولات ارائه شده توسط این کاربر

25000 تومان

شما می‌توانید توسط تمامی کارت‌های بانکی عضو شتاب خرید خود را انجام داده و بلافاصله بعد از خرید آن فایل را دانلود نمایید.

خرید و دانلود

29 خرید

1 نظر

2251 بازدید

امتیاز خریداران
* * * * ½ 2
ساخته شده ۳۰-تیر-۱۳۹۲
حجم فایل: 2419کیلو بایت
نرم افزارهای مورد نیاز ,
فایل راهنما دارد
طرح بندی Fixes
فرمت فایل power point_word_pdf,
برچسبها: