حافظه تصویری و تکنیک های تقویت آن

حافظه تصویری و تکنیک های تقویت آن
حافظه به صورت قدرتی فوق العاده در تمام پدیده های هستی وجود دارد و قوی ترین نوع آن در انسان نهفته است; ولی در همه افراد یکسان نیست . به طور کلی افراد در یادگیری، مطالعه و نگهداشت مطالب به ۴ دسته که در حقیقت نماینده ۴ نوع حافظه اند تقسیم می شوند: حافظه های شنیداری (سمعی)، دیداری (بصری)، نوشتاری (یدی) و حسابگرانه (آماری) .
در این مقاله به بیان روش های حافظه تصویری می پردازیم.حافظه تصویری کمک می کند تا بتوانیم اطلاعات را به سرعت به ذهن بسپاریم و زمانی که به آنها احتیاج داریم با سرعت بالایی به خاطر بیاوریم.روش صحیح مطالعه همین است که باعث می شود تا یک مطالعه ی لذت بخش داشته باشیم.باید با نحوه ی عملکرد و زبان حافظه بیشتر آشنا شوید.برای اینکه به این توانمندی برسیم نیاز است که با نحوه کارکرد حافظه ; نحوه کارکرد مغز ; نحوه کدگذاری حافظه (بیشتر کدگذاری از طریق حافظه ی تصویری مدنظر است) و اطلاعات آشنا شوید.
زبان مغز زبان تصاویراست نه کلمات؛تصاویر رنگی داروی تقویت حافظه هستند؛پس اگر می خواهیم چیزی را به خاطر بسپاریم باید تمرکز حواس خود را از روی حفظ کردن داستان برداریم و سعی کنیم تمرکز ذهن خود را روی تجسم  تصاویر بگذاریم.هرچقدر این تصاویر با ایده های خلاقانه غیرمنطقی تر خنده دارتر و ملموس تر باشند حفظ و بازیابی آن آسان تر خواهد بود.
فهرست مقاله:
مقدمه

انواع حافظه
چه نوع حافظه ای دارم؟
ویژگی های رفتاری افرادی که حافظه تصویری دارند
تکنیک ها و راه های تقویت حافظه تصویری
تکنیک فوق العاده برای داشتن حافظه تصویری

این مقاله بسیار کاربردی و کامل و جامع است .
اگر به دنبال شناخت حافظه خود هستید و میخواهید حافظه تصویری خود را تقویت کنید این مقاله را مطالعه کنید.

حمایت از شما خریدار محترم :

در صورتی که هر گونه سوال و یا نظری در مورد این فایل دارید از این فرم استفاده کنید. توجه داشته باشید که مسئولیت پشتیبانی هر فایل بر عهده‌ی فروشنده فایل است. سوال شما مستقیما به فروشنده فایل ارسال خواهد شد. زمان پاسخگویی بستگی به زمان ارسال پاسخ از سمت فروشنده دارد.

ضروری

ضروری


محصولات ارائه شده توسط این کاربر

1000 تومان

شما می‌توانید توسط تمامی کارت‌های بانکی عضو شتاب خرید خود را انجام داده و بلافاصله بعد از خرید آن فایل را دانلود نمایید.

خرید و دانلود

0 خرید

0 نظر

254 بازدید

امتیاز خریداران
          0
ساخته شده ۲۲-بهمن-۱۳۹۵
حجم فایل: 520کیلو بایت
نرم افزارهای مورد نیاز adobe reader,
فایل راهنما ندارد
طرح بندی Fixes
فرمت فایل pdf,
برچسبها: