بررسی سیاست های توسعه مسکن قبل و بعد از انقلاب اسلامی

این مقاله در همایش کارنامه نظام جمهوری اسلامی در دانشگاه تهران در سال ۱۳۸۷ ارائه گردیده است.
چکیده: ارائه مسکن مناسب برای اقشار مختلف مردم یکی از مهمترین وظایف دولت می¬باشد و در قانون اساسی جمهوری اسلامی به طور صریح بدان اشاره شده است. چرا که تامین مسکن بدون کمک و حمایت¬های همه جانبه از سوی دولت عملی نسیت. بدلیل رشد شهرنشینی و افزایش جمعیت شهرها در ایران، مساله تامین مسکن به یکی از مسائل مهم دولت تبدیل شده¬است. در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای تهیه مسکن برنامه¬های متنوعی از سوی دولتمردان نظام اسلامی پیاده شد که هر کدام نیز موفقیت¬هایی در این رابطه داشتند. آخرین برنامه در این زمینه مربوط به طرح مسکن مهر است که هم¬اینک در حال اجرا می¬باشد. هدف از این مقاله بررسی سیاست¬های مسکن در بعد از انقلاب اسلامی می¬با¬شد. روش بررسی در مقاله توصیفی- تحلیلی و از منابع کتابخانه¬ای و اسنادی استفاده شده است. نتایج نشان می-دهد که سیاست¬های توسعه مسکن در بعد از انقلاب علیرغم برخی کاستی¬ها به موفقیت¬های چشمگیری نیز دست پیدا کرده¬اند.
کلمات کلیدی: مسکن مهر- جایگاه مسکن در برنامه های توسعه اقتصادی اجتماعی بعد از انقلاب-سیاست های مسکن- سیاست¬های مسکن در بعد از انقلاب- مسئله مسکن قبل از انقلاب اسلامی- توسعه شهری و مسکن-تحولات جمعیتی ایران-اهداف برنامه ریزی مسکن-انقلاب اسلامی-تعریف برنامه ریزی مسکن- اهمیت و ضرورت مسکن- تعریف مسکن- اجزاء مسکن-

حمایت از شما خریدار محترم :

در صورتی که هر گونه سوال و یا نظری در مورد این فایل دارید از این فرم استفاده کنید. توجه داشته باشید که مسئولیت پشتیبانی هر فایل بر عهده‌ی فروشنده فایل است. سوال شما مستقیما به فروشنده فایل ارسال خواهد شد. زمان پاسخگویی بستگی به زمان ارسال پاسخ از سمت فروشنده دارد.

ضروری

ضروری


محصولات ارائه شده توسط این کاربر

2500 تومان

شما می‌توانید توسط تمامی کارت‌های بانکی عضو شتاب خرید خود را انجام داده و بلافاصله بعد از خرید آن فایل را دانلود نمایید.

خرید و دانلود

9 خرید

0 نظر

1017 بازدید

امتیاز خریداران
          0
ساخته شده ۰۱-بهمن-۱۳۹۱
حجم فایل: 120کیلو بایت
نرم افزارهای مورد نیاز Adobe Reader,
فایل راهنما ندارد
طرح بندی Fixes
فرمت فایل pdf,
برچسبها: